Kurti në listën zgjedhore të Lëvizjes Vetëvendosje

39

Albin Kurti në listën zgjedhore të VV’së.

Lideri i VV’së, Albin Kurti, është propozuar për kandidat për deputet nga qendra e VV’së në Prishtinë.

Megjithatë, Vetëvendosje i kandidon për deputetë Albin Kurtin dhe Albulena Haxhiun

Ata janë të dënuar me formë të prerë brenda tri viteve te fundit.

Nga Qendra e Prishtinës, kandidatët për deputetë nga Lëvizja VETËVENDOSJE janë:

Albin Kurti Liburn Aliu

Arben Vitia Xhelal Sveçla

Glauk Konjufca Fitore Pacolli

Albulena Haxhiu Hatixhe Hoxha