Kupa e Afrikës: nga festimet më të bukura te “top 11”, ja cilat zgjedh CAF! (VIDEO)

Kupa e Afrikës ka ulur siparin prej disa ditësh, teksa CAF (Konfederata Afrikane) ka shpallur edhe formacionin më të mirë të turneut, bashkë me trajnerin. Bëhet fjalë për 11 lojtarët që lanë gjurmë dhe u paraqitën mjaft mirë.

Mes tyre, sigurisht nuk mungoi edhe MVP (Lojtari më i mirë i turneut), futbollisti i ri
i Milanit, Bennacer, që ishte i jashtëzakonshëm. Por, ka edhe emra të tjerë “big”…
Sakaq, CAF zgjodhi edhe festimet më të bukura…