Kumanova e Jasharit e nis festën pas triumfit të Zvicrës ndaj Serbisë

Zvicra e ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër ndaj Serbisë për herë të dytë radhazi dhe për herë të dytë radhazi e eliminoi Serbinë.

Helvetikët triumfuan 3:2 ndaj Serbisë, duke u kualifikuar në 1/8 e finales së Kupës së Botës.

Pas fitores, Kumanova, vendi nga ku vjen Ardon Jashari ka nisur festën e madhe.

Advertisements