Kuka megjithatë mposhtet në çerekfinale

18

Loriana Kuka është mposhtur në çerekfinale të Mastersit të xhudos që po mbahet në Doha të Katarit.

Kuka pësoi në çerekfinale të kategorisë deri 78 kilogramë nga ish-kampionia e botës, japonezja Shori Hamada, me ippon pas 5:39 minutave luftë. Deri në momentin e ipponit, japonezja Hamada kishte dy dënime dhe Kuka një dënim.

Kuka do të kërkojë medaljen e bronztë nëpërmjet repesazhit.