Kthehet mot i lig në Maqedoni

Shkup, 18 maj – Të shtunën në mbarë vendin do të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu.

Të dielën do të ketë mot të thatë dhe stabil, ndërsa nga e hëna në orët e pasdites përsëri reshje intensive dhe vetëtima.