Kryeministri libanez shpall të mërkurën ditë zie kombëtare pas shpërthimit masiv

104

Presidenti libanez, Michel Aoun ka urdhëruar patrullat ushtarake që të jenë në zonat e prekura dhe në periferi për të siguruar zonën.

Kryeministri libanez, Hassan Diab e shpalli të mërkurën një ditë zie kombëtare pas shpërthimit masiv në zonën e portit të Bejrutit, ditë e sotme.

Pak orë më parë në portin e Bejrutit, në Liban, ka shpërthyer një magzinë me eksplozivë, nga e cila deri më tani numërohen 10 të vdekur dhe qindra të plagosur. Dëmtimet material janë të shumta. K.K/LajmiFundit.al