Kroacia mposht Spanjën në Ligën e Kombeve

6

Kroacia ka mposhtur 3 me 2 Spanjën në kuadër të Grupit 4 të Ligës A në Ligën e Kombeve.

Për kroatët shënoi dy herë Tin Jevdaj dhe një herë Andrej Kramariq, teksa për Spanjën Daniel Ceballos dhe Sergio Ramosi.

Spanja ka gjashtë pikë në pozitën e parë, dy më shumë se Anglia dhe Kroacia që mbyll grupin.