Kristiano Mesi, futbollisti i Tiranës që ka emrin më të veçantë në botë (VIDEO)

7

Nuk ka fubolldashës në botë që nuk e njeh Ronaldon dhe Messin. Në Tiranë, ne kemi edhe Ronaldon edhe Messin, por të ‘shkrirë’ në një person. Është ky futbollisti i akademisë së Tiranës U-17 që ka emrin më të veçantë në botë, Kristiano Mesi.

Kristiano Mesi synon që në të ardhmen të bëhet si një prej lojtarëve të lartëpërmendur. Mesi stërvitet tek klubi i Tiranës qe 6 vite dhe ka cilësi të jashtëzakonshme. Kristiano Mesi është vetëm 16 vjeçar dhe cilësohet si një nga lojtarët më premtues në Shqipëri.

Kristiano Mesi, futbollisti i Tiranës që ka emrin më të veçantë në botë

Nuk ka futbolldashës në botë që nuk e njeh Ronaldon dhe Messin. Në Tiranë, ne kemi edhe Ronaldon edhe Messin, por të 'shkrirë' në një person. Është ky futbollisti i akademisë së Tiranës U-17 që ka emrin më të veçantë në botë, KRISTIANO MESI.Gazetar: Lorik JashanicaKamera: Arsim RexhepiMontazher: Flamur A. Bublica

Publiée par GazetaBlic sur Mercredi 19 décembre 2018

Comments are closed.