Kosova mposht Anglinë me rezultat bindës

10

Përfaqësuesja e Kosovës U19 ka bërë senzacion duke mposhtur Anglinë U19, me rezultat 3:1.

Përfaqësuesja U19 e përbërë vetëm me futbollistë që luajnë në klubet vendore, sot, ka zhvilluar ndeshjen e dytë në kuadër të turneut “Roma Caput Mundi”, shkruan Insport, transmeton gazeta KOHA.

Golat e fitores për Kosovën i realizuan Muhamet Hyseni, Albin Prapashtica dhe Adonis Aliu.

Comments are closed.