Kosova më e mirë se Portugalia, Gjermania e Spanja

3

Kosova ka marrë pikët e plota në Sofje, duke e mposhtur 3-2 Bullgarinë. Kosova e ka dominuar Bullgarinë në të gjitha aspektet në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Vasil Levski”, dhe ka marrë fitore dramatike duke fituar në fund 3-2.  Rashica, Muriqi dhe Elbasan Rashani shënuan për Kosovën për t’i marrë tri pikë të arta. Kjo është ndeshja e 14 që Kosova s’di për humbje, miqësore dhe zyrtare.

“Dardanët” kanë lënë prapa Portugalinë me 10 ndeshje pa humbje, Danimarkën 9, Gjermania 5, Spanja 4 dhe Belgjika 3, bën të ditur “bet365”.

Bulgaria 0-1 Kosovo
Bulgaria 1-1 Kosovo
Bulgaria 2-1 Kosovo
Bulgaria 2-2 Kosovo
Bulgaria 2-3 Kosovo

Never, ever write off Kosovo.

View image on Twitter

International matches unbeaten:

Kosovo – 14
Portugal – 10
Denmark – 9
Germany – 5
Spain – 4
Belgium – 3

The most in-form national team in Europe.

View image on Twitter

Comments are closed.