Kololli dhe Kryeziu u bashkohen stërvitjeve

10

Futbollistët e Kosovës, të cilët nuk ishin titullar në ndeshjen e mbrëmshme kundër Danimarkës, u stërviten sot, para ndeshjes me Bullgarinë.

Lajmi i mirë për trajnerin Bernard Challandes është se këtij grupi të lojtarëve iu bashkuan edhe Benjamin Kololli dhe Hekuran Kryeziu, të cilët më parë kishin ushtuar të ndarë nga ekipi i Kosovës, për shkak të lëndimeve, raporton Gazeta Express, përcjell gazeta Koha.

Për shkak se dy kosovarët iu kthyen stërvitjeve bashkë me lojtarët e tjerë, ata kanë më shumë gjasa për të luajtur në ndeshjen kundër Bullgarisë, e cila do të zhvillohet të hënën, në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Ndeshja kundër Bullgarisë është mjaft e rëndësishme, pasi që me këtë ndeshje Kosova e fillon rrugëtimin drejt kualifikimit në Kampionatin Evropian.

Kosova radhitet në Grupin A, ku kundërshtarë i ka Anglinë, Bullgarinë, Republikën Çeke dhe Malin e Zi. Nëse nuk e siguron kualifikimin përmes këtij grupi, “Dardanët” e kanë mundësinë të kualifikohen përmes play-offs, ku e siguruan vendin me triumfin në Grupin 3 të Ligës D në Ligën e Kombeve. /Gazeta Express/

Comments are closed.