[adning id="476476"]

Klopp i fiksuar pas talentit francez të Nice!

18

Jurgen Klopp i fiksuar pas talentit francez të Rennes Amine Gouiri. Lojtari u dallua sezonin e kaluar në Ligue 1 duke shënuar 16 gola në 41 ndeshje të luajtura me Nice ndërkohë që në këtë sezon ka shënuar 4 gola në 4 takime.

Klopp dëshiron një zëvendësim natyral për Roberto Firminion dhe futbollisti i Nice është opsioni që i pëlqen më shumë.

Aktualisht, kontrata e sulmuesit zgjat deri në vitin 2024 dhe vlera e ti në treg është 30 milion euro. Gouiri ka dalë nga akademia e Lyon dhe i ka kushtuar arkave të Nice, 7 milionë euro në verën e vitit 2020.