Klopp: Do të jetë e vështirë, por do t’ia dalim

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur mbi merkaton dhe largimin e Wijnaldum.

“Duhet të shohim se çfarë mund të bëjmë. Është akoma herët, nuk ka ndodhur akoma shumë”, ka thënë trajneri gjerman për Sky Sports.

“Duhet të kuptojmë se kush do të largohet dhe nëse dikush ka dëshirë të largohet, më pas do të shohim. Wijnaldum? Kemi akoma shumë mesfushorë edhe pse do të jetë shumë e vështirë ta zëvendësojmë”, ka shtuar Klopp.

Advertisements

“Është një sfidë, por do t’ia dalim në një farë mënyre. Megjithatë, akoma nuk e di se ku do të ndërhyjmë në merkato”.