Kjo është biografia e plotë dhe e vërteta rreth Unikkatil-it (VIDEO)

29

Është njëri ndër reperët më të pëlqyer shqiptar, por jo të gjithë e dinë historinë e tij.

Miran Behluli ka realizuar një dokumentar që tregon për jetën dhe veprat e pasura të Unikkatil-it.

Viktor Palokaj (Unikkatil) ka lindur më 18 mars të vitit 1981 në Prishtinë.

Mirëpo, për të shfaqur talentin e tij në këtë zhanër të muzikës nuk iu deshën shumë vite Unikkatil-it.

Ai si një 12-vjeçar filloi karrierën e tij profesionale, përcjell “Zeri.info”.

Aktualisht Unikkatil jeton në në Bronx të New York-ut, ku edhe zhvillon veprimtarinë e tij artistike.

Por, sa prej jush e dini kuptimin e nofkës së tij?, “Unikkatil”, do të thotë “I pakrahasueshëm dhe origjinal”.

Më poshtë ju sjellim dokumentarin e përgatitur nga Miran Behluli.

Comments are closed.