[adning id="476476"]

Kimmich, besnik ndaj Bayernit

15

Edhe pse shumë lojtarë janë duke menduar largimin, mesfushori i cili luan edhe si mbrojtës i djathtë, ka pranuar ofertën e bavarezëve.

Ai do të rinovojë kontratën dhe në aspektin financiar klubi gjerman e ka vlerësuar Kimmich.

Sipas asaj që shkruan Bild, mesfushori do të nënshkruajë deri në vitin 2026 dhe do të përfitojë dyfishin e pagës aktuale, që do thotë 16 mln euro në sezon, duke u bërë një nga më të paguarit e klubit.