KATEGORIA E SHFLETIMIT

Tech

Vodhi të dhënat e miliona njerëzve dhe tentoi t’i shesë, në pranga “gjeniu” 21-vjeçar

Policia holandeze ka arrestuar një 25 vjeçar, i cili dyshohet se ka vjedhur dhe ka tentuar të shesë të dhënat personale të dhjetëra milionë njerëzve në mbarë botën.Sipas ministrisë së brendshme, i dyshuari, i cili është holandez, u arrestua në nëntor në Amsterdam si pjesë e një hetimi të policisë austriak që ngriti alarmin kur të dhënat…
Lexo më shumë...