KATEGORIA E SHFLETIMIT

Sport

Majlinda Kelmendi xhidistja e vitit 2016 në botë

Majlinda Kelmendi është shpallur xhudistja më e mirë në botë për vitin 2016 nga një votim i fansave në rrjetin social Facebook, ka njoftuar Federata Ndërkombëtare e Xhudos (IJF).  “Dy herë kampionia e botës dhe bartësja e flamurit, Kelmendi, e cila për herë të parë i solli vendit medaljen e parë të artë olimpike në kategorinë -52kg, mori 5299.…
Lexo më shumë...