KATEGORIA E SHFLETIMIT

Sport

Dy shqiptarët, lojtarët e muajit në Rusi

Premier League ruse flet shqip. Pas përfshirjes së Bekim Balaj-t, Odise Roshi-t dhe Bernard Berishës në formacionin më të mirë të javës, për lojtarët shqiptarë vijojnë vlerësimet edhe në rang klubesh.Balaj dhe Berisha janë shpallur “Futbollistët më të Mirë” të muajit Tetor në ekipet përkatëse. Sulmuesi shkodran fitoi anketën e organizuar nga…
Lexo më shumë...

Xherdani jashtë Zvicrës

Xherdan Shaqiri është mungesa e madhe dhe më e rëndësishme e kombëtares zvicerane të futbollit për ndeshjet e…