KATEGORIA E SHFLETIMIT

Sport

Mediat italiane kryqëzojnë Kumbullën

Dështim i zhurmshëm i Romës në Kupën e Italisë, e mposhtur në çerekfinale nga Cremonese (debutuese në Serie A) dhe e eliminuar para 60 mijë shikuesve. Gjithçka nisi me gabimin e rëndë në mbrojtje të Kumbullës, i cili fundosi ambiciet e verdhekuqve.Për “Gazzetta dello Sport”, gabimi i bujshëm i shqiptarit i dha drejtim ndeshjes, ai fundosi…
Lexo më shumë...