[adning id="476476"]
KATEGORIA E SHFLETIMIT

Rajon

Reagimi i Ramës: Kosova duhet të bisedojë, Serbia duhet të bashkëpunojë, BE-ja duhet të ndërmjetësojë

Pas vendimit të qeverisë së Kosovës për të mos i njohur targat serbe dhe përgjigjes së presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili paralajmëroi sanksione kundër Kosovës, reagoi kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Në kumtimin në Tuiter, Rama e vlerëson si të drejtë çështjen që e inicoi Kosova dhe sipas tij reciprociteti i targave. Duhet të
Lexo më shumë...