Forum

Të fundit

Dy anët e errëta të koronavirusit

Historikisht, tragjedi të tilla si epidemia e COVID-19 ndonjëherë kanë çuar në ndryshime të rëndësishme. Burimi i mundshëm i koronavirusit

Si e sundoi Egjiptin për 3 dekada, Hosni Mubarak?

Cilat ishin ndjesitë e mijëra familjeve egjiptiane, që humbën të paktën njërin nga familjarët, apo që kanë një anëtar të

Jemi pushtuar nga narcisoidët

Narcisoidët janë të zorshëm. Injorimi i tyre, si metoda më e mirë për t'iu shmangur, në ditët e sotme është

576 VJET NGA BESËLIDHJA E LEZHËS. Kohezioni kombëtar, më i rëndësishëm se kauzat për pushtet

Sa herë që përkujtojmë datat e rëndësishme historike, ajo që mbetet si udhërrëfim, nuk është vetëm regjistrimi i ngjarjeve në

Bënëm zot ëndërr!

Masat e para për pritjet e udhëtarëve që vijnë nga vendet e prekura ka gjasa të mos jenë të plota,

Populli po lëviz!

Të ndërgjegjshëm për shkaqet e dështimit të pushtetit, të gatshëm kurdoherë e pa u dorëzuar për vendin e tyre, mërgimtarët

Fushata

Mbetet parësore, thelbësore, kultura politike. Si partitë do të përdorin mjetet e komunikimit por më shumë ende, “ushtarët” partiakë që

Zaevi e “Hodhi Dorëzën”

Zoran Zaevi - mu para nismës së fushatës zgjedhore - kumtoi një ftesë publike të padëgjuar në këto tre dhjetëvjetësha

A po e huton politika biznesin?

Edhe pse nga viti në vit ambienti afarist po përmirësohet, megjithatë kompanitë ngurojnë të investojnë më shumë apo të rrezikojnë

Hajt, ta (ri)bëjmë Shqipërinë natyrale!

Derisa shqiptarët që jetojnë këtej "gardhit", do vazhdojnë të ndjehen inferiorë; derisa do lejojnë të paragjykohen; derisa do lejojnë që

Përzgjedhja e redaktorit

VMRO-DPMNE, partia me më shumë fitore te elektorati maqedonas

Ljubço Georgievski ka qenë kryetari i VMRO-DPMNE që nga themelimi

8 VITE NË OPOZITË, 4 NË PUSHTET! Historiku i LSDM-së që nga 1991-shi

Në zgjedhjet e fundit parlamentare të vitit 2020, LSDM kishte