Juve zhgënjen, por Chiesa mban “Zonjën e Vjetër” në lojë (VIDEO)

25

Juventusi rrezikon të eliminohet pasi në ndeshjen e parë kundër Portos, befasisht është mposhtur 2-1 në Portugali, raporton koha.mk.

Mehdi Taremi në minutën e dytë shfrytëzoi një gabim të portierit dhe mbrojtjes së Juves, derisa Moussa Marega shënoi për 2-0 me të filluar pjesa e dytë, në minutën e 46-të.

Juve arriti golin e vlefshëm, atë si mysafirë, me anë të Chiesas, çka do të thotë se me një fitore 1-0 në Torino, mund të arrijnë në çerekfinale të Championsit.

https://player.koravidstream.com/player/html/aORhFcYtKIrBd?popup=fromblocked&autoplay=1