Joe Biden sulmohet për diferencim racor në debatin e demokratëve

6

Kandidati favorit demokrat për president të SHBA-ve, Joe Biden, është sulmuar ashpër për diferencim racor gjatë një debati të gjerë televiziv përballë nëntë rivalëve.

Senatorja Kamala Harris e sulmoi atë për të treguar punën e tij të mëparshme me senatorë të fanatizuar dhe një herë kundërshtoi një politikë për të nxitur diversitetin në shkolla, njofton Klan Kosova.

Ai tha se ajo e kishte “karakterizuar keq” pozicionin e tij, duke këmbëngulur se ai kishte hyrë në politikë për të mbrojtur të drejtat civile.

Kandidatët janë duke konkurruar për të marrë primatin për të garuar presidentin republikan Donald Trump.

Fituesi kryesor do të zgjidhet në konventën e partisë verën e ardhshme, përpara se të përballet me Donald Trump në zgjedhjet e nëntorit 2020.

Comments are closed.