James paralajmëron Miami: Puna ime me Lakers s’ka përfunduar ende

11

LeBron James është kualifikuar për të 10-n herë në karrierën e tij në finalet e play off-it në NBA. Një arritje e jashtëzakonshme për yllin e Lakers, që për herë të parë synon titullin kampion me ekipin kalifornian. Ai ka fituar 3 tituj kampionë në NBA, 2 me Miami Heat, ekip të cilin do të jetë rival në finalet e këtij sezoni dhe një herë me Cleveland Cavaliers.

Duke folur për këtë sukses, ai tha: “Për mua personalisht puna nuk ka përfunduar ende. Jam shumë krenar që bëj pjesë e këtij ekipi, që po rikthehet në vendin që i takon, duke konkurruar për titull dhe për ta fituar atë”.

“Ne do të përfaqësojmë Konferencën e Perëndimit në këto finale dhe ky ishte objektivi që i kisha vënë vetes kur rinisëm ndeshjet e kampionatit të ndërprera në mars”, tha LeBron James.

Comments are closed.