ISIDA MOLLAYMERI: Nuk ngopem me suksese (FOTO)

Për Isida Mollaymerin, të jesh balerinë është të arrish atë që jo të gjithë munden, ndërsa ngre në fluturim trupin dhe shpirtin në një kërcim. I pëlqen të njihet si Isida e Teatrit të Operës dhe Baletit, pasi e dashuron teatrin, ndërsa në televizion thotë se ndihet ndryshe si partnerja e meshkujve të njohur në garën e “Dancing with the Stars”. E jashtë profesionit, ajo është një menaxhere e zonja dhe një femër e fiksuar pas disa gjërave të cilat i zbulon më shumë në intervistën për InfraRed të gazetës KOHA ku do të zbulojmë se kush është balerina e njohur shqiptare

Bisedoi: Blerand REXHEPI

KOHA: Na thuaj pak kush jeni me pak fjalë?

Unë jam Isida Princess Mollaymeri, me një shpirt të bukur, që do të bredhi gjithë botën e përkëdhelura dhe djali i familjes, solistja e Teatrit kombëtarë të operas dhe baletit, menaxherja e Vagheggi në Shqipëri dhe Kosovë, pozitiviteti i shoqërisë, grifsha, korrektja e sëmurë dhe gricja e nervave për çdo detaj e atyre që punoj dhe e fiksuar shumë pas këpucëve.

KOHA: Keni ndonjë sekret për fizikun e bukur që e keni?

Nuk kam ndonjë sekret, madje ha shumë dhe më akuzojnë të gjithë ata që më njohin e hanë me mua, mendoj se është thjeshtë stërvitja me orare të gjata dhe palestra ajo që më mban në formë.

KOHA: Po arma juaj e fortë si balerinë?

Arma ime e fortë është ekspresiviteti dhe karakteri që kam në skenë.

KOHA: I mbani mend fillimet në karrierë, kanë qenë të vështira?

Të gjithë kanë vështirësitë e veta po unë i marrë gjërat me shumë sportivitet dhe s’para vras mendjen çfarë bëjnë të tjerët për të më penguar, por çfarë bëj unë për të arritur gjërat që dua.

KOHA: Po në këto momente po shijon famën apo suksesin?

Fama nuk është dhe aq e mirë sa duket, mua nuk më jepet lumturi në masë që unë dua, gjithmonë shijoj sukseset e mundohem në çdo gjë që bëj të jetë suksesi dhe më i lartë dhe lumturia ime të zgjatë më shumë, sepse kështu kam motiv për të bërë gjëra të reja.

KOHA: Si vishesh në jetën e përditshme?

Vdes për taka, me xhinse, jo thjeshtë, fustane shumë, funde të shkurtër shumë, më pëlqen pak ekstravaganca, dua shumë pelicet, aksesorët e kokës.

KOHA: Cilat janë impenjimet momentale të Isidës?

TKOB, biznesi im i kremrave VAGHEGGI dhe një event super të madh që nuk mund të them tani.

KOHA: Thashethemet të prekin?

As që më lëvizin qimen e flokut.

KOHA: Çfarë e bën një balerinë të suksesshme?

Suksesi vjen vetëm nga puna dhe besimi që ti ke tek vetja jote. Balerinat janë të suksesshme atëherë kur puna e tyre çdo ditë është në një shkallë më të lartë.

KOHA: Jeni për martese, apo bashkëjetesë?

I kam shumë qejf dasmat, mbaroj…

KOHA: Kush është idhulli juaj në fushën e baletit?

Nuk kam asnjë idhull nga shumë pëlqej cilësi të ndryshme.

KOHA: Po jeta private, si po shkon?

Jeta private shumë private si gjithmonë.

KOHA: Mendon se e ke arritur kulmin e suksesit?

Po ta pranoja do të thotë se nuk do të kem më motiv për t’u zgjuar në mëngjes, unë jam një njeri i pangopur.

 

PASAPORTA

Ditëlindja: 23.11.1987

Horoskopi: Shigjetar

Nënshenja: Shigjetar

Gjatësia: 172 cm

Pesha: 50 kg

Ngjyra e flokëve: Kafe

Ngjyra e syve: Jeshile

Ngjyra e preferuar: Jeshile

Shkollimi: Fillore gjimnaz, shkollën e baletit, Universiteti: Koreografi dhe juridik

Hobi: Udhetimet

Sporti: Hipizmi

Muzika: Të ndryshme varet nga gjendja emocione që jam për momentin.

Këngëtari/ja: Të ndryshëm

Filmi: Transportisi

Aktori/ja: Angelina Jolie, Jaseon Statham

Politikani: Edi Rama

Missi i preferuar: Kam shumë

Personi më i dashur: Mami dhe Babi

Mashkulli ideale: Se di

Vesi/Zakoni: Tahmaqare

Personaliteti: Shumë i fortë

Dëshira – Të kem shëndetin.