Ish-klubi i Suarezit kërkon të rikthejë dhe një herë sulmuesin

Luis Suarez mbylli aventurën e tij me Atletikon e Madridit pas dy sezoneve të kaluara në kryeqytetin spanjoll. Tani uruguaiani qëndron pa asnjë skuadër dhe po shqyrton ofertën më të mirë.

Deri më tani, River Plejt është klubi që ka shfaqur një interes konkret për sulmuesin, por duket se argjentinasve i janë shtuar dhe një rival tjetër.

Bëhet fjalë për ish-skuadrën e Suarezit, Ajaksin e Amsterdamit. Holandezët po mendojnë dhe një herë për t’i ofruar një kontratë 35-vjeçarit dhe ta rikthejë në klub pas 11 vitesh.

Advertisements