Ish-futbollisti i njohur kapet me 1 mijë kg hashash

2

Ish-futbollisti i njohur, Sergio Koke është arrestuar nga policia spanjolle, së bashku me vëllain e tij me akuzën e trafikut të drogës, shkruan Periskopi, përcjellë gazeta Koha.

Sergio Koke ka mbrojtur ngjyrat e Malagas dhe Rayo Vallecanos në La Liga, Marsejes dhe Sportingut. Në momentin e arrestimit, futbollisti ishte në shtëpinë e tij në Estepona.

Në operacionin e ditës së sotme, autoritetet spanjolle kanë kapur një ton hashash dhe janë arrestuar 20 persona. (koha.mk)

Comments are closed.