Interi bën largimin e parë në merkato

Valentin Lazaro është largimi i parë nga Interi, Mbrojtësi austriak I ardhur gjatë meraktos së verës ka zhgënjyer me paraqitjet e tij dhe klubi ka vendosur ta shesi këtë sesion merkatoje.

Ditën e sotme Lazaro ka udhëtuar drejt Anglisë për të zhvilluar testet mjekësore me NeWscastle që do të paguajë 1.5 milionë euro për huazimin e tij dhe 25 milionë euro në fund të sezonit pasi ka të drejtën e blerjes.

Në orët në vazhdim pritet të bëhet edhe zyrtarizimi nga klubi anglez. Mbrojtësi bëhet kështu largim I parë zyrtar nga klubi, ndërsa drejt largimit janë edhe Politano e Di Marco.

Firma e Lazaro me Newcastle është konfirmuar edhe nga trajneri anglezë Steve Bruce në konferencën e sotme për shtyp.

“Jemi të lumtur që ai n aka zgjedhur ne. Lazaor mund të luajë në shumë zona të fushës dhe pse roli I tij është natyral është në krahun e djathtë”.