Incidenti në Mançester trajtohet si sulm terrorist

Londër, 1 janar – Sulmi me thikë në të cilin mbrëmë e humbën jetën tre persona në Mançester trajtohet si hetim për terrorizëm, kumtoi sot policia britanike.

Këtë e trajtojmë si hetim për terrorizëm deklaroi përfaqësuesi i policisë Ian Hopkins. Gjatë natës së Vitit të Ri në stacionin Viktoria me thikë janë goditur një burrë, një grua dhe një policë.

Sulmuesi menjëherë është arrestuar.