Ibrahimovic, Fellaini e disa futbollistë të tjerë po vuajnë që t’i shesin shtëpitë e tyre luksoze

Me rrogat e tyre të larta është fare e thjeshtë të shohësh që futbollistët mund t’i përballojnë shtëpitë e tyre të mëdha me çmime të larta, transmeton zeri.info, përcjellë gazeta KOHA. Por, pak njerëz janë në gjendje të përballojnë një stil të tillë të jetës, me shumë futbollistë që po vuajnë të shesin shtëpitë e tyre pas shpërnguljes diku tjetër, shkruan “The Sun”.

Phil Neville, Gareth Barry, Zlatan IbrahimoviC, Ashley Ward dhe Marouane Fellaini nuk po arrijnë dot t’i shesin shtëpitë e tyre.

Eksperti i pronave, Henry Pryor e tregon arsyen e kësaj. “Tregu këto ditë është më i vështirë se sa që ishte para tre apo katër vjetësh”, ka thënë ai.

Le t’iu hedhim një sy shtëpive të pesë legjendave të futbollit.

Shtëpia e Gareth Barryt, 4 milionë funte ImageImage

Image

Image

Image

Shtëpia e Zlatan Ibrahimovicit, 4.8 milionë funte

Image

Image

Image

Shtëpia e Marouane Fellainit, 2 milionë funte

Image

Image

Image

Shtëpia e Phil Nevillet, 3.5 milionë funte

Image

Image

Image

Shtëpia e Ashley Wardit, 14.5 milionë funte

Image

Image