I masakruan kushëririn me “KO”, Khabib hyn në oktagon (VIDEO)

Khabib Nurmagomedov ka hipur në oktogon në një ndeshje të UFC-së për të ndihmuar kushëririn e tij, Shamil Zavurov, i cili pësoi një goditje të fortë dhe humbi ndeshjen me “KO”.

Luftëtari rus pas kushëririn e tij përtokë në përballjen me Mansour Barnaoui në “Road FC 52”, i cili e shembi me një goditje të fortë me gju. Në këtë mënyrë Zavurov humbi mundësinë për të shkuar në finale të turneut me 32 luftëtarë dhe shansin për të fituar 1 milion dollarë.

Kujtojmë që Khabib u dënua nga Komisioni i Atletikës në Nevada me 9 muaj pezullim dhe 500 mijë dollarë gjobë për sherrin që bëri jashtë oktogonit në përballjen me McGregor.