Harry dhe Meghan prindër për herë të dytë: Befasojnë me emrin e vajzës

22

Princi Harry dhe Meghan Markle kanë njoftuar ardhjen e tyre të vogëlushes së dytë.

Duka dhe Dukesha e Sussex mirëpritën një vajzë të quajtur Lilibet ‘Lili’ Diana Mountbatten-Windsor, si shenjë respektin ndaj Mbretëreshës Elizabeth II dhe Princeshës Diana.

Raportohet se ajo ka lindur të premten, 4 qershor.

Çifti kanë edhe një djalë, Archie Mountbatten Windsor.