Goditja e madhe e Juves, firmos mesfushori i Arsenalit

4

Juventusi ka bërë një goditje të madhe në merkato, sepse SportMediaset në Itali raporton se klubi bardhezi ka siguruar mesfushorin Aaron Ramsey. Uellsiani ka firmosur një parakontratë 5-vjeçare dhe do të bashkohet me bardhezinjtë në verë.

Ramsey lirohet nga Arsenali në verë dhe shkon falas te Juve, ku do fitoje 6.5 milionë euro në sezon, plus bonus deri në 1 milionë euro, nëse luan 60-70% të ndeshjeve në sezon.  Në këtë mënyrë, Ramsey bëhet futbollisti i dytë më i paguar në klub, ndërsa Arsenali merr një goditje të rëndë, sepse nuk arketon asgjë.

Comments are closed.