Gjenden paratë e groposura, ishin futur në tenxhere me presion

487

Policia e Shtetit ka njoftuar se operacioni “Patriot”, në kuadër të të cilit u arrestuan dje 4 anëtarë të bandës së Rinasit, ka vijuar gjatë gjithë natës në Tiranë dhe në disa qarqe.

Në Vlorë janë gjetur në një ambient të jashtëm, të groposura dy tenxhere me presion të mbushura me kartëmonedha paundë, dollarë amerikanë, australianë, kanadezë si dhe euro. Në Vorë, tek servisi i familjes Murataj, u gjet një kasafortë me një sasi eurosh e dollarësh. Kontrollet kanë vijuar në disa banesa, hotele e lokale në Prezë, Vorë, Farkë, në Vlorë, Lushnje etj. Operacioni vijon qoftë për gjetjen e provave të tjera materiale ashtu edhe për kapjen e personave të përfshirë në këto ngjarje. (TCH)

Comments are closed.