Gallego konfirmon se Ramos do të largohet

39

Sipas radios sportive, “El Larguero”, gazetari Jesus Gallego konfirmon se Sergio Ramos do të largohet dhe Nacho do të rinovojë kontratën si pasojë e largimit të kapitenit.

Gallego deklaron se Nacho dhe Militao me paraqitjet e tyre të fundit kundër Liverpulit dhe Barcelonës kanë bindur drejtuesit e Real Madridit për vazhdimin e tyre.

Arsyeja kryesore sipas Gallegos është se Militao është 23 vjeçar dhe e ka të ardhmen përpara, ndërsa Naço me paraqitjet e tij në nivel të lartë, do ta rinovojë kontratën.

Sipas gazetarit spanjoll, Ramos mund të shfrytëzojë ofertën e mirë që ka nga Premier Liga, por edhe Franca.