“Galaktikët” bëjnë çmenduri për talentin francez

36

Eduardo Camavinga, i cili është pjesë e skudrës së Rennes, është dëshira e kahershme e Real Madridit. Prestigjiozja spanjolle “Marca” shkruan se në pamundësi për të arritur te Poul Pogba, drejtuesit e Los Blancos po shohin mundësi të afrojnë djaloshin e artë, i cili ka 17 vjeç.

Camavinga ka një vlerë 42 milion euro sipas Transfermarkt, por klubi i tij Rennes nuk heq dorë pa të paktën 100 milion euro. Mosha e re dhe forma premtuese mund të detyrojnë Florentino Perez që të mos kursehet, ndërsa situata financiare prej Covid-19 mund t’i bëjë palët që të gjejnë një të mesme të artë.

Comments are closed.