Fusha e futbollit kthehet në arenë lufte (VIDEO)

Rikthehet dhuna masive në futbollin Brazilian. Përplasje të frikshme mes tifozëve kanë ndodhur gjatë ndeshjes Gama-Braziliense, e vlefshme për kampionatin shtetëror Brasiliense, ku fusha e futbollit u kthye në një arenë lufte mes dy tifozerive.

Ndeshja shkoi mjaft deri në një ndërhyrje në mesfushë lojtarët e të dyja skudrave filluan të përleshen mes tyre. Kjo situatë nuk u ndal me kaq pasi më pas në fushë futen të dyja skuadrat, ndërkohë që siç shihet dhe nga pamjet ka pasur disa të lënduar.

https://www.youtube.com/watch?v=_W3mNp0J_KY