Freskimi i çmendur i Donatit bën xhiron e botës (VIDEO)

Majnzi luajti ndaj Inglostadit të dielën,teksa në pjesën e dytë trajneri Martin Schmidt vendosi që të hidhte në fushë dhe Giulio Donatin.  Mbrojtësi italian para se të futej në fushë ka bërë një veprim që po bën xhiron e botës në rrjetet sociale. Ai u freskua në një mënyrë shumë të çuditshme në pjesën e poshtme.   Donati në atë moment po merrte instruksionet e fundit nga Schmidt, por një mendje e kishte edhe për të qenë sa më i freskët.

https://www.youtube.com/watch?v=vCXn2LnTFqo