Fotografi të rralla nga dasma e Princeshës Diana

10

Fotografitë që nuk janë parë më herët nga dasma e Princeshës Diana dhe Princit Charles janë publikuar, falë Shtëpisë së Ankandeve RR.

Këto fotografi ishin shkrepur nga Lord Patrick Lichfield, fotograf dhe kushëri i largët i familjes.

Ndonëse Princi Charles dhe Diana u martuan në Katedralen e Shën Palit më 29 korrik 1981, fotografitë në këtë seri na japin një pasqyrim të rrallë të pritjes që u organizua në Pallatin Buckingham.

Këtu mund ta shihni Princeshën Diana që bisedon me shoqëruesen e saj të vogël derisa vjehrra e saj e re e vëzhgon atë, transmeton Klan Kosova.

Këtu është Mbretëresha Elizabetë II e cila po përcillte në televizor turmën e madhe të njerëzve që ishin mbledhur jashtë Pallatit Mbretëror.

Shumë nga këto fotografi të rralla të një prej dasmave më ikonike mund t’i shihni më poshtë. Shijoni!

Comments are closed.