Flet heroi i Kosovës që ngriti në këmbë mijëra tifozë në Sofje

0

Elbasan Rashani, heroi i Kosovës, që shënoi golin për 3-2 kundër Bullgarisë për t’ia siguruar tri pikë “Dardanëve në fund të ndeshjes, nuk di se si të shpjegojë lumturinë për këtë moment historik për Kosovës.

“Nuk ishte ndeshje e lehtë, kishim më shumë shanse. Miloti ishte fantastik. Nuk po di çfarë të them, është e pabesueshme kjo që më ndodhi. Jam shumë i lumtur. Ishte vështirë, por kishim besimin se mund t’ia dalim dhe kemi luftuar deri në fund”, u shpreh ai.

“Tifozët ishin fantastik. Si me luajt në Prishtinë, kurrë skam parë fansa më të mirë si këta që i kemi ne.

Pas kësaj fitore, Kosova ka shkuar në 5 pikë në Grupin A, me një më pak se Çekia dhe Anglia.

https://tiger.cdnja.co/v/ar/aR4q.mp4?secure=Y5TPIMMKxeNL_MtBmxPtsg&expires=1560205800

Comments are closed.