Fjalimi i Erdoganit në shqip: Vëllezërit e mi kosovarë s’i japin kredibilitet një kryeministri si ti (VIDEO)

38

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, i ka kushtuar disa minuta në fjalimin e tij të gjatë në konferencën e partisë edhe ngjarjes që ndodhi në Kosovë me deportimin e gjashtë turqve, njofton Klan Kosova.

Erdogan veçanërisht është marrë me Haradinajn.

Është shprehur i pakënaqur me vendimin e tij për shkarkimin e ministrit të brendshëm dhe shefit të AKI-së.

Ka thënë se kosovarët, të cilët i ka quajtur vëllezër, ‘s’do t’i japin llogari një kryeministri si ti”.

Ndiqeni të plotë, të përkthyer në gjuhën shqipe, fjalimin e presidentit turk.

klankosova.tv

Comments are closed.