Fiton Arsenali, rrëmben vendin e tretë

8

Arsenali e ka mposhtur 2:0 Crystal Palacin. Arsenali ka vazhduar me fitore në Premierligë. Pas fitores 1:0 ndaj West Bromwich Albion, “Topçinjtë” tani kanë fituar 2:0, duke e mposhtur Crystal Palacen në “Emirates Stadium”. Golat në këtë ndeshje i shënuan Olivier Giroud (17’) dhe Alex Iwobi (56’). Pas këtyre tre pikëve, Arsenali ka poshtuar pozitën e tretë në renditje me 40 pikë të grumbulluara.

Comments are closed.