Festa e çmendur e City-t me këngëtarin, Noel Gallagher

Ka nisur festa për Manchester Cityn. Skuadra e Pep Guardiolës triumfoi 4-1 ndaj Brighton në xhiron e fundit për ta fituar titullin e kampionit për sezonin 2018/19 me 98 pikë, një më shumë se Liverpooli. Tashmë festa ka nisur për ta dhe asaj i është bashkuar edhe këngëtari i njohur, Noel Gallagher.

Pjesë e triumfit të Manchester City është edhe portieri i Kombëtares së Kosovës, Arijanet Muric.

Ai u bë shqiptari i parë që e fiton titullin e Premierligës.