Fernardinho njofton largimin

25

Mesfushori brazilian Fernardinho ka vendosur të largohet nga Manchester City në fund të sezonit, kohë kur do t’i përfundojë edhe kontrata me “citizens’, fanellën e të cilëve e vesh që prej verës së 2013-ës.

Qershorin e ardhshëm Fernardinho do të ketë 36 vite mbi supe dhe do të jetë e pamundur që të arrijë të shprehet në nivele të larta, ndaj braziliani ka vendosur që marrëdhënia me Manchester City-n të përfundojë bashkë me kontratën.

Megjithatë Fernardinho nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli ende, pasi ka deklaruar se po merr në konsideratë ofertat nga klubet braziliane ose ato të MLS-së amerikane, ku mund të vijojë të luajë edhe për një apo dy vite të tjera.

Manchester City pagoi rreth 40 milionë euro për kartonin e mesfushorit brazilian në verën e 2013-ës, ndërsa që atëherë Fernardinho ka luajtur 320 ndeshje me fanellën e “sky blues” dhe ka shënuar edhe 23 gola.