Fellaini shokon me skuadrën e re

Kontrata e Fellainit me Manchester Unitedin, përfundon në fund të këtij sezoni.Klubi turk Besiktas kanë shprehur interesim për të nënshkruar me këtë mesfushor.

Drejtues të skuadrës turke, janë shprehur në disa media turke se Fellaini është në listën e tyre dhe se do ta bëjnë të pamundurën që ky mesfushor të luaj për klubin e tyre.