Eugent Bushpepa nesër në Sheshin Iliria në Tetovë

2

Tetovë, 30  korrik  – Këngëtari i njohur shqiptar i cili fitoi zemrat e publikut në Eurosong me këngën “Mall”, Eugent Bushpepa,  nesër në mbrëmje do të mbajë koncert në Sheshin Iliria në Tetovë.

Përgjatë karrierës së tij, Bushpepa ka fituar një sërë çmimesh, ndër të cilat veçohen “Vokalisti më i mirë mashkull” (Best Male Singer) në 2008 dhe 2011, Vodafone Club Award në vitin 2009, me pjesëmarrjen e tij në Top Fest 6 me këngën “Stinë Dreqi”, Festivali i Këngës 560të vendin e parë me këngën “Mall” dhe me të njëjtën këngë u klasifikua në vendin e 11-të në Eurosong 2018.ж

Koncerti do të mbahet në sheshin Ilira në Tetovë në orën 20:00.

Comments are closed.