Eriksen gjithnjë e më afër Interit

7

Mesfushori i Tottenhamit, Christian Eriksen është gjithmonë e më afër Interit. Pas bisedimeve të para të zhvilluara ndërmjet klubit të Interit dhe agjentit të lojtarit danez, gjatë kësaj mesjave pritet që sërish të ketë takime mës këtyre dy palëve, transmeton KosovaPress, përcjellë gazeta Koha.

Edhe trajneri i tanishëm i Eriksenit, Jose Mourinho gjithashtu ka folur për situatën e danezit në konferencën për shtyp.

“Ai do të luajë nesër dhe unë gjithashtu mendoj që ai do të luajë edhe të shtunën. Nuk e di nëse ai do të jetë këtu akoma pas janarit. Unë e di të ardhmen e tij por nuk më takon mua të flas për këtë. Nëse më pyet se nëse Eriksen është më i mirë, duhet të jem i sinqertë dhe të them jo”, deklaroi Eriksen.

Kujtojmë që Eriksen tash e një kohë të gjatë është i lidhur me një largim nga Premier League dhe si duket tanimë ka ardhur koha që ai të jetë nën urdhëratë e Antoni Contes.

Comments are closed.