“Ende dhemb”, Chris Rock për shuplakën e Will Smith në Oscars

Komediani Chris Rock mesa duket është lodhur duke folur për shuplakën famëkeqe të Oscar-it të Will Smith, por ai dëshiron të bëjë të qartë një gjë: Ajo dhemb. Së fundmi, Rock foli për incidentin e çmimeve Oscar 2022 gjatë një komedie të drejtpërdrejtë të Netflix. “Ju e dini çfarë thonë njerëzit që “fjalët lëndojnë”. Kushdo që thotë fjalë të tilla, nuk është goditur kurrë me grusht në fytyrë”, u shpreh komediani.

Rock u lavdërua për ruajtjen e qetësisë së tij pas incidentit. “Njerëzit thonë: “A ju lëndoi?” Ende dhemb!”, tha Rock.

Mes të tjeras, Rock u shpreh se ai beson se shuplaka kishte të bënte më shumë me vështirësitë e marrëdhënies së Smith dhe gruas së tij, Jada, sesa shakaja që ai bëri gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve Oscar. Sjellim në vëmendje se Smith e goditi me shuplakë komedianin Rock pasi ky i fundit bëri një shaka për kokën pa flokë të gruas së aktorit, Jada Pinkett Smith, e cila vuan nga alopecia.

Advertisements

“Njerëzit e lënduar i lëndojnë të tjerët. Unë e kuptoj se sa tronditëse ishte kjo për njerëzit. Ky ishte një inat që ishte akumuluar për një kohë të gjatë. Ishte një rrëmujë”, u shpreh Will Smith në intervistën e parë pas ngjarjes së bujshme.