El Clasico në merkato: Barcelona dhe Reali dëshirojnë yllin e…

4

Kai Havertz, talenti i Bayer Laverkusen, ka tërhequr vëmendjen e klubeve të mëdha të Europës. Fantazisti, pavarësisht moshës së tij 20-vjeçare, ka ditur të tregohet vendimtar duke dhuruar gjithmonë paraqitje cilësorë dhe personalitet.

Ai ka folur për të ardhmen e tij në një intervistë të dhënë për Marca-n:

“Ka shumë zëra që flasin për një interesim të Bayern Munich, por të shohim çfarë do të ndodhë. Barcelona? Luan një lojë të ngjashme  me atë që luaj unë, por skuadra të tjera të mëdha që e bëjnë këtë, si Real Madrid, për shembull”, ka thënë Havertz.

Comments are closed.