Edhe nesër mot me diell dhe i ngrohtë, nga e hëna shi dhe borë

Shkup, 21 tetor – Mot me diell dhe i ngrohtë me temperaturë deri 27 gradë do të mbahet edhe nesër, ndërsa nga e hëna do të ketë ftohje, mot të vranët me shi dhe borë, paralajmëron DPHM. Të hënën pasdite në disa vende reshjet do të jenë vërshuese dhe të përcjella me bubullima. Natën drejt të martës do të fillojë të fryjë erë e përforcuar veriore, e cili në ditët në vijim do të shkaktojë rënie të temperaturave ditore, kështu që në malet më të larta në veri reshjet do të kalojnë në dëborë.